fbpx

3 dalykai apie baklažanų gaminimą

3 dalykai apie baklažanų gaminimą

Pastebėjau, kad dar daug žmonių bijo baklažanų, nes nežino, nei kaip juos paruošti, nei kokios jų savybės. Vasaros antroje pusėje Lietuvoje prasideda baklažanų sezonas, todėl pats metas juos prisijaukinti“.
Man keptų baklažanų skonis kiek primena lyg grybus, lyg mėsą. Tačiau iš esmės pats skonis nėra stiprus. Todėl gaminant patiekalus su baklažanais, būtinai naudokite prieskonius (pvz. Raudonos virtuvės prieskonius), kurie išryškins skonį ir valgis su baklažanais bus skanus, o priklausomai nuo pasirinkimo, net ir kiekvieną kartą skirtingas.


Ar reikia lupti baklažano odelę? Gaminant baklažanus, net jei ir ilgiau juos kepsite ar kitaip apdorosite karščiu, odelė vistiek jausis. Ji bus plona, minkšta, bet vistik odelė. Tačiau ji neleidžia ištižti baklažano minkštimui. O kur dar spalva! Todėl aš nelupu baklažanų. Ir stengiuosi išsirinkti kuo jaunesnes daržoves, kuomet odelė dar plona ir minkšta.

Baklažanų dėžė, rudens derlius.
1. Baklažanai sutraukia riebalus

Paimate keptuvę, įpilate aliejaus, įkaitinate jį, sudedate baklažanus ir.. keptuvė sausa! Tikrai taip, nes baklažanai labai gerai sugeria aliejų ir, rodos, kiek pilsi, tiek sugers. Todėl gamindami:
– pasirinkite arba tinkamas formas (kad nepridegtų, neprikeptų),
– naudokite sultinį (kad baklažanas troškintųsi, virtų),
– tiesiog naudokite daugiau riebalų, o iškepus perteklių nusausinkite popieriniu rankšluosčiu.
– kepant gerai įkaitinkite aliejų, tada daržovės jo sugers mažiau.

2. Baklažanai būna kartūs

Baklažanų kartumas priklauso nuo jų rūšies, ir vieni baklažanai turi kartumo, o kiti – ne. Deja, išoriškai atskirti, kuris baklažanas bus kartus, o kuris ne, praktiškai neįmanoma. Todėl arba rizikuokite kepant, arba bandykite ištraukti kartumą. Tam naudojama druska. Perpjautus (ar riekutėmis supjaustytus) baklažanus gausiai apiberkite druska ir palikite 20 minučių. Tada druską ir skystį, kuris išsiskyrė, nuplaukite. Arba pamirkykite gausiai sūdytame vandenyje.

3. Baklažanų gaminimas kiek ilgesnis

Nors baklažanas lyg ir panašus į cukiniją, tačiau ją apdoroti karščiu užtenka keletą minučių, o baklažanams reikia laiko. Taigi jei gaminsite troškinį ar kitą patiekalą, kuriame baklažanai bus viena sudėtinių dalių, juos pradėkite troškinti, kepti pirmiau nei daugelį kitų minkštesnių daržovių. Neiškepę baklažanai būna kietoki ir neskanūs.

KITI MŪSŲ RECEPTAI


%d bloggers like this: