fbpx

Atostogos kempinge prie jūros. Daiktų sąrašas ir patarimai.

Kasmet vykstame atostogauti į kepingą prie jūros su draugų kompanija. Kai pirmą kartą 2014 metais keturios šeimos sugalvojome kartu praleisti laiką, net nesvajojome, kad visa tai pavirs į tradiciją netgi su pavadinimu Robinzonų atostogos. Šiandien pasidalinsiu su Jumis savo patirtimi ir patarimais – atostogos kempinge prie jūros.

Data, vieta, tikslas ir aplinkybės

Pagrindinis tikslas – atostogos prie jūros. Tai reiškia, kad kempingas negali būti už kilometro, ar net už 300 metrų. Siekiame palapinę statyti ant jūros kranto, kopose, ar šalia jų – pajūryje, maksimaliai arti jūros. Pamilome Latvijos pajūrį, todėl kempingą renkamės tik ten.

Vienais metais labai lijo, todėl ekspromtu ieškojome namelių. Tuomet mums visai pasisekė, bet supratome, kad visas šių Robinzoniškų atostogų žavesys yra būtent palapinėse. Nameliai yra patogu ir gerai, ir kartais vykstame ir taip, bet būtent su šia draugų kompanija renkamės palapines.

Laikas. Datą išsirenkame sausio mėnesį. Robinzonų tarpe yra dirbančių tokiuose darbuose, kuriuose negalima atostogauti kada panorėjus, yra derinami darbai su kolegomis ir su klientais. Todėl sausio mėnesį pasirenkame datą. Dažniausiai tai būna liepos pabaiga arba rugpjūčio pradžia. Ir visi bandome susiderinti laisvą laiką tuo metu. Todėl Robinzoniškos atostogos vyksta nepriklausomai nuo oro sąlygų, juk sausio mėnesį negali žinoti, koks bus oras rugpjūtį. Betkokiu atveju, vasarą būna vasariškas oras!

Patogumai. Keliaujame pasiruošę išgyventi betkokiomis sąlygomis, bet džiaugamės ir naudojamės, jei kempingas tiekia elektrą, wifi, vandenį, drėgną tualetą (tą tokį, kaip namie, su klozetu), virtuvėlę, laužavietes.

Nors visada yra galimybė sėsti į automobilį ir nuvažiuoti iki parduotuvės, stengiamės apsirūpinti taip, kad nieko netrūktų. O stovyklaujame ten 3-5 naktis.

Kol ruošiau šitą straipsnį, pasinėriau į prisiminimus. Labiausiai matosi nuotraukose, kaip augo vaikai ir keitėsi draugų šeimos. Keliavome ir su mažais vaikais, ir besilaukdamos, ir su kūdikiais – visaip 🙂
Iš visų atostogų ryškiausiai pamenu, kaip su bulvėmis gynėmės nuo lapės naktį, kaip užpuolė uodai taip, kad net išsižioti negali, paso atsiėmimą išvykimo rytą (ir vėlavimą, o tada tradicija – vėluojantys visus vaišina ledais), netikėtą sauną su atsigaivinimu šaltoje jūroje, žaibuojantį dangų, nuostabius jūros vaizdus nuo skardžio, ilgas vakarones ir arbūzinį boulingą ir dar daug kitų akimirkų!

Kempingai, kuriuos aplankėme
atostogos kempinge latvijoje
2014 m. Pūkarags.

2014 m. buvome Pūkarags Papėje.
Vainiui buvo 1,5 metukų.
Paplūdimyje yra ir smėlio ir akmenėlių, labai mažos kopos.
Kempingo teritorija didelė, viduje yra net kelias, kuris naktį apšviestas. Pati teritorija labiau kaip laukas, kuriame tiesiog statomės palapines. Galima nuomotis ir namelius.
Dušai ir tualetai gan normalūs. Yra virtuvėlė.
Gera kaina.
Ilgai važiuoti žvyrkeliu, kol patenkame į kempingą. Tuo metu buvo labai daug uodų, naktį sutikome po kempingą šmirinėjančią lapę.

šeima pajūryje kartu
2015 m Krimalnieki. Ramus kempingas ant nuostabaus skardžio. Ilgos eilės prie dušų ir minimalūs patogumai.

2015 m Krimalnieki Tuja.
Vainiui 2,5 metų.
Nuostabus skardis iš kurio atsiveria nuostabūs vaizdai. Skardis turi nuošlaitę ir patogu užlipti, taip pat kiek toliau yra laiptai. Kempingo teritorijoje sodri žolė.
Vienas geriausių momentų – stebėti besileidžiančią saulę į jūrą sėdint prie palapinės (skardis aukštas, todėl viskas matosi).
Beveik nėra patogumų. Tualetai lauko, dušas įrengtas konteineryje (ir laaaaabai ilgos eilės iki dušo, nes veikė vos 2, o kempingo gyventojų buvo daug), teritorijoje atvesti kranai, aplink juos šiek tiek akmenukų, iš jų bėga šaltas vanduo.
Šalia kempingo teritorijos eina žvyrkelis, bet juo važiuoja retai. Tačiau statyti palapinei pasirinkimas toks: arba arčiau skardžio, arba arčiau kelio.

atostogų fotosesija paplūdimyje
2016 m Lauču akmens. Apsistojome name, nes žiauriai lijo. Namas ant vidutinio skardžio jūros kranto, sėdint terasoje gali stebėti bangas.

2016 m Lauču akmens. Lauči, Skulte.
Vainiui 3,5 metų.
Žiauriai lijo, todėl apsistojome name.
Visas kompleksas, kuriame galima išsinuomoti restoraną ant jūros kranto vestuvėms, viešbutyje kambarį, pasistatyti palapinę, arba gyventi saunos name (kaip gyvenome mes).
Name pirmame aukšte svetainė sujungta su mini virtuve, yra židinys, sauna. Antrame aukšte kelios miegamos vietos su čiužiniais. Tačiau namas turi terasą ir yra pastatytas ant mažo skardžio, todėl sėdint terasoje stebėdavome jūrą. Vienas įspūdingiausių vaizdų, vakarojant žvakių šviesoje terasoje stebėti žaibus jūroje naktį.
Namas aptvertas medine tvorele, todėl jaučiamas privatumas.
Paplūdimyje didelis Lauču akmuo, yra ir daugiau visokių akmenukų, bet yra ir smėlio.

šeimos fotosesija prie jūros
2017 m. Lauču akmens. Taip patiko, kad kartojome tą patį kempingą! Tais metais laukėme šeimos pagausėjimo.

2017 m. Lauču akmens.
Vainiui 4,5 metų, aš laukiuosi.
Taip patiko namas, o ir tingėjau ieškoti naujos lokacijos, todėl mes vėl Lauču akmens!

šeima pajūryje
2018 m. Hortus. Nuostabūs vaizdai, didelis skardis (ir daug laiptukų užlipti), bet žiauriai sugadino nuotaiką administratorius.

2018 m. Hortus Jūrkalne.
Vainiui 5,5 metų, Vytarui beveik 1 m.
Šį kartą į Robinzoniškas atostogas išsiruošė didžiulė kompanija, berods 10 mašinų. Kvietėme visus draugus ir pažįstamus.
Atostogos vėl tapo robinzoniškos – su palapinėmis.

Kempingas ant nuostabaus skardžio, į paplūdimį galima leistis mediniais laiptais (o jų daug!). Paplūdimys smėlėtas.
Kempingo teritorija didelė, vietomis atskirta pušų eilėmis, taip sukuriant jaukų privatumą. Daug laužaviečių, keletas medinių stalų.
Vienoje erdvėje kelios laipynės vaikams.

Lauko WC, arba galima paeiti iki įprastų WC, tačiau pertvara tarp jų tokia žema, kad kiaurai matosi, ką kaimynas veikia. Įrengta lauko virtuvėlė, tačiau labai nejauki. Dušas nešvarus, papelijęs, dažnai nebuvo karšto vandens (gal šyla nuo saulės?), tačiau šiukšlės surenkamos kartą per parą.
Labiausiai nuotaiką sugadino administratorius, kuris šaukė, nesilaikė susitarimo (atvykstant sutiko su nuolaida didesnei kompanijai, o išvykstant jau skaičiavo pilnai).

šeima Latvijios pajūryje pozuoja
2019 m. Abragciems. Švaru, tvarkinga, daug civilizacijos (takeliai, elektra..) ir labai daug taisyklių, kurių negalima laužyti.

2019 m Abragciems Engurė.
Vainiui 6,5 m, Vytarui 1,5 m.

Smėlėtas paplūdimys, su kopomis panašiomis kaip Palangoje.
Labai tvarkingas ir civilizuočiausias kempingas, kuriame buvome. Daug dušų, WC, kurie nuolat valomi, kvepiantys. Lauko kriauklės su šiltu vandeniu. Takeliai asfaltuoti, apšvietimas.
Tačiau labai daug taisyklių. Gavome pepikimą, kai sugalvojome vakare užsikurti laužą laužavietėje, mat reikėjo atsiklausti.
Man buvo labai nepatogu, kad negalima kūrenti šašlykinės prie palapinės, o tik nustatytose šašlykinių erdvėse.
Ir saulė leidosi ne į tą pusę! 🙂

2020 m Berzini

2020 Berzini, Salacgriva.
Vainiui 7.5, Vytarui 2,5m.

Vėl namas. Prognozės skelbė, kad visą savaitę lis, todėl ekspromtu pavyko rezervuoti namą. O prognozė išsipildė, maudymuko net nebuvau išsitraukusi, tačiau su puikia draugų kompanija laikas prabėgo žaibiškai.

Vienkiemis ant jūros kranto, nuo terasos iki paplūdimio reikia pereiti per pievutę. Atoki sodyba, vietomis net nebuvo nei WiFi, nei telefono ryšio.
Prie namo barbekiu, laužavietė, šašlykinė, gultai.
Maloni šeimininkė, kuri kalba latvių, rusų, anglų, vokiečių kalbomis. Sauna mokama papildomai.
Paplūdimys visiškai laukinis, vien akmenys ir uolos. Kol vykome iki sodybos, važiavome apie 3 km žvyrkeliu, kuris ėjo palei pat jūrą, vietoj kopų. Vaizdai gniaužiantys kvapą. Ir nė vieno žmogaus.


Kaip matote, kempingų aplankėme ne vieną ir per septynerius metus įgijau visokios patirties. Bet apie pačius kempingus nenorėčiau išsiplėsti, jei turite kokių klausimų, visada galite man parašyti žinutę ir papasakosiu detaliau.

daiktai bagažinėje
Daiktų sąrašas

Dalinuosi daiktų sąrašu, kuris pravers ruošiantis stovyklauti. Žinoma, kiekvienos šeimos poreikiai skirtingi ir atosotogų sąlygos skiriasi, todėl sąrašas tik orientacinis.
Ruošiantis visada būna didžiausia dilema – komfortas ar minimalizmas. Lyg ir norisi pasiimti kuo universalesnius daiktus, bet ar verta dėl to atsisakyti papildomo savo mėgstamiausio stiklinio kavos puodelio?

DOKUMENTAI
Kadangi keliaujame į Latvijos pajūrį, tai būtinai asmens tapatybės kortelės visiems (suaugusiems ir vaikams). Ir Europos sveikatos draudimo kortelės.

RŪBAI
Reikės kažko kai karšta, kai šalta, kai drėgna.
Suknelė, megztinis, marškiniai, maikutė, šortai, kelnės, džinsai, striukė, miegojimo rūbai, kojinės ir apatiniai, skrybėlė. Guminiai batai, sportbačiai, tapkės.

PAJŪRIO REIKALAI
Rankšluosčiai, maudymukai, adialas pasitiesti, oro gultas (putmaišis), paplūdimio skėtis ar palapinė, vaikų smėlio žaislai, akiniai nuo saulės.

ASMENS HIGIENA
Drėkinantis kremas, kūno kremas/losjonas, vazelinas, dušo želė, šampūnas, šukos, žirklutės, skustukas, dantų šepetukas ir dantų pasta, dezodorantas.
Drėgnos servetėlės, tualetinis popierius.
Pampersai, puodukas.

STOVYKLAVIMO DAIKTAI
Palapinė, čiužinys, pompa, miegmaišiai, pagalvė, adialas.
Kėdės, stalas.
Pavėsinė. Elektrinis musgaudis (pleškė).

KITI DAIKTAI
Vaistai (paracetamolis, angliukai, nuo viduriavimo, nuo nudegimų, slogai, purškalas gerklei).
Repelentas nuo uodų.
Žibintuvėlis. Prailgintuvai. Degtukai. Virvė. Vežimas vaikui. Žvakės. Pakrovėjas telefonui. Kibiras. Degus skystis. Kirvis. Šašlykinė ir malkos.

VEIKLA
Vaikų žaislai, kamuolys, badmintonas, kortos, knyga, žurnalas.

VIRTUVĖS DAIKTAI
Indai, šakutės, šaukšteliai, peiliai, daugkartiniai nedūžtantys puodeliai. Puodelis kavai. Kempinė ir ploviklis. Didesnis dubuo.
Gertuvė.
Rankšluostėlis. Keptuvė, puodas. Viryklė. Virdulys. Tarka, lentutė, pjaustymo peiliai. Iešmai. Folija. Šiukšlių maišai.

MAISTAS
Geriamas vanduo.
Dešra, kumpis, šoninė. Šašlykai. Dešrelės. Šoninės juostelės.
Avižinė košė ir riešutų sviestas.
Kiaušiniai, sviestas, duona. UAT grietinėlė kavai (kuri negenda be šaldytuvo).
Daržovės (morkos, svogūnai, bulvės, cukinij, pomidorai ir agurkai)
Vaisiai (arbūzas, bananai, obuoliai)
Mėsos konservai troškiniui. Konservuoti pomidorai, pupelės.
Makaronai, ryžiai, grikiai. Miltai. Uogienė.
Kečiupas.
Kava, arbata
Cukrus, druska, prieskoniai. Aliejus.
Čipsai, sausiukai, sausainiukai, lazdelės, džiovinti vaisiai ir visokie užkandžiai.
Alkoholis ilgiems vakarams sumigus vaikams.


Maisto idėjos stovyklaujant
žarijose keptos buvlės su šoninės įdaru
Bulvės žarijose
šašlykai su raudonos virtuvės grill prieskoniais
Šašlykai

Šašlykai, dešrelės, sparneliai – grill kepiniai.
Troškinys su daržovėmis ir konservais.
Plovas.
Sriubos. Daržovienė. Sočioji charčio. Žuvienė. Grybienė.
Sumuštiniai.
Kugelis skardinėse.
Bananai ant laužo.
Bulvės žarijose. Įdarytos bulvės žarijose.
Blynai.
Hotdogai, hamburgeriai.
Ant grotelių keptas varškės sūris.
Grikių košė. Grikių košė su dešrelėmis. Grikių košė su vištiena. Grikių košė su daržovėmis.

Ką manai apie šį įrašą?

KITI MŪSŲ RECEPTAI


%d bloggers like this: