fbpx

Apie mane

Labukas! Mano vardas Skirmantė ir aš kuriu tinklaraštį „Raudona virtuvė“

Gyvenu Šiauliuose. Čia gimiau ir užaugau. Kartu su vyru auginame du berniukus, taigi kasdien gaminu keturių asmenų šeimai.

tinklaraščio Raudona virtuvė autorė
Skirmantė, tinklaraščio „Raudona virtuvė“ autorė
Kodėl pradėjau rašyti tinklaraštį „Raudona virtuvė“ ir apie ką aš čia

Pradėjau kurti Raudoną virtuvę, nes noriu parodyti pasauliui, kad maistą gaminti yra lengva, o pagamintas su meile patiekalas yra skanesnis.

Žinau, kad visiems būna dienų, kai šaldytuve maisto yra, bet viskas neskanu, gaminti nesinori, įkvėpimas kažkur dingęs, o netrukus pareisiantys vaikai iš mokyklos, ar vyras iš darbo, bus alkani ir klaus: „Ką valgyti?“
Kviečiu čia atrasti idėjų, ką pagaminti šeimai. Raudonoje virtuvėje yra receptų, patarimų, ne/pavykusių kulinarinių eksperimentų, dalinuosi savo pačios patirtimi. Mano gaminamas maistas – tai kasdienis šeimos maistas: nuo pusryčių iki vakarienės, užkandžiai šventėms, kepsniai ir desertai. Receptai nesudėtingi, iš dažnai naudojamų produktų. Kartais gaminu „iš akies“ (ir iš širdies), tuomet atkartokite pagal savo skonį. Visuomet dalinuosi maisto gaminimo paslaptimis ir patarimais, pasakoju apie svarbias smulkmenas, dėl kurių patiekalas gali ne/pavykti.

Kodėl tinklaraštis vadinasi „Raudona virtuvė“

Pavadinimas „Raudona virtuvė“atsirado, nes esu lengvai išprotėjusi dėl raudonos spalvos virtuvės aksesuarų. Štai mano kažkaip netikėtai sukaupta raudona kolekcija. Nesuklyskite, mano virtuvė nėra visa raudona, tai tik akcentai.

Dar truputį apie mane

Aš nesu profesionali fotografė, o mano nuotraukos fotografuotos telefonu. Atsiprašau už kokybę. Technologijos žengia į priekį ir galbūt sekantis telefonas fotografuos ir filmuos dar geriau 😉

Taip pat nesu kulinarė, virtuvės šefė ar maisto technologė, ir tuo labiau ne mitybos specialistė. Mano profesija ir darbas nėra susiję su maistu. Esu moteris, mama ir žmona, kuri dalinasi savo virtuvės istorijomis ir siekia įkvėpti kitus gaminti namuose.

Šiuo metu itin populiari sveikos mitybos tema. Tendencijos keičiasi kasdien, ir kas vakar buvo sveika, šiandien tampa kenksminga. Kiekvienas interpretuojame savaip ir tikime savomis teorijomis.

Aš gamindama laikausi kelių savo pačios taisyklių:

  • mažiau pridėtinio cukraus
  • mažiau konservantų, kenksmingų maisto priedų
  • mažiau perdirbto maisto
  • mažiau nereikalingų kalorijų
  • daugiau daržovių
  • daugiau sezoninių ir lokalių ingredientų.

Kartais galima produktus pakeisti sveikesnėmis alternatyvomis, bet balta mišrainė skaniausia su majonezu (ir joks jogurtas jo čia nepakeis). Tokiu atveju tiesiog atsižvelgiu į maisto kiekį. Todėl ir tortus kepu su cukrumi, tik stengiuosi valgyti mažesnį gabalėlį.